Týden v cestování: Letní dovolené bez omezení a mailující koně na Islandu

Kypr ruší od června vstupní podmínky. Turisté budou moci přicestovat bez prokázání se testováním, očkováním či překonáním onemocnění COVID-19. Zrušení těchto povinností se týká všech cestujících bez ohledu na jejich národnost nebo zemi původu. Od 1. června Kypr ruší také povinnost nosit roušku či respirátory v interiérech včetně letiště, nosit je bude i nadále zapotřebí v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.

Na Islandu odpovídá na maily kůň. Island spustil novou iniciativu OutHorse Your Email, která vybízí návštěvníky, aby delegovali jejich e-mailovou komunikaci na islandské koně. Koně dostanou obrovskou klávesnici a odešlou personalizovanou „out of office“ odpověď na zprávy. Ředitel Visit Island Sigríður Dögg Guðmundsdóttir chce, aby si návštěvníci dovolenou na Islandu vychutnali naplno a bez pocitu, že musí být neustále online.

Více o koních, které budou odpovídat na e-maily během vaší dovolené na Islandu, naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Omán zrušil vstupní opatření. Země je otevřena bez povinnosti prokázání se testem, očkováním či potvrzením o překonání onemocnění COVID-19. Nová hraniční pravidla vstoupila v platnost 22. května a zahrnují odstranění i roušek v interiéru či zrušení omezení shromažďování se na akcích.

Cena povolení ESTA pro cesty do USA se zvyšuje. ESTA – Electronic System for Travel Authorization je automatizovaný americký vládní systém, který umožňuje vycestovat do USA. CBP, tedy Celní a hraniční ochrana USA, oznámila, že od 26. května 2022 bude poplatek za toto online povolení na vstup 21 dolarů – o sedm dolarů více než dosud. Jednotlivci se schváleným povolením ESTA o něj nemusí v tuto chvíli znovu žádat, protože ESTA je platná až dva roky.

Německo od 1. června zruší vstupní omezení. Zatím s platností do konce léta. Prozatím není známo, jaké podmínky budou při vstupu do země platit po létě. Od 1. června do konce srpna se turisté vstupující do Německa nebudou muset prokázat negativním testem, očkováním proti koronaviru a nebudou muset podstoupit karanténu.

Belgie zrušila pandemická vstupní opatření. Při vstupu do Belgie se turisté od 23. května nemusí prokazovat COVID pasem, tedy nepotřebují důkaz o očkování, negativním testu na koronavirus či podstoupit karanténu. Přestala platit i povinnost nosit ochranná rouška na veřejných prostranstvích a ve školách.

Aerolinky Austrian Airlines opětovně spustily linku do Los Angeles. Rakouské aerolinky po téměř tříleté pauze v pátek 20. května znovu spustily nonstop letecké spojení mezi Vídní a Los Angeles. Dopravce uskutečnil svůj první let během uplynulého víkendu a v červenci zvýší jeho frekvenci na šest letů týdně. Linka bude zatím jezdit jen do října letošního roku, tedy půjde zejména o sezónní spojení.

Vietnam otevřel nejdelší skleněný visutý most na světě. Most Bach Long (v překladu Bílý drak) se skleněnou podlahou se nachází na severovýchodě země a má 632 metrů. Překonal tím dosavadní rekord v Číně o více než 100 metrů, přestože ještě čeká na potvrzení od zástupců Guinnessovy knihy rekordů.

Po více než dvou letech se znovu uskutečnil přímý let na lince Perth – Londýn. Trasa QF9 Perth-Londýn, jediná současná trasa, která spojuje Austrálii a Spojené království, měla být původně obnovena 19. června. Let se uskutečnil v době, kdy se domácí aerolinky Qantas připravují na spuštění nové linky z Perthu do Říma 22. června. Dopravce bude na této trase nejprve létat třikrát týdně. Letecká společnost uvedla, že tento let je jedinou přímou linkou mezi Austrálií a pevninskou Evropou.

Německo reaguje na zvyšování cen energií levnými jízdenkami. Během léta bude měsíční jízdenka platná pro všechny dopravní prostředky stát devět eur. Jízdenka platí pro městskou hromadnou dopravu i regionální spoje. Nevztahuje se pouze na dálkové spoje. Mimořádná akce má trvat od června do srpna 2022.

Švýcarsko otevřelo novou turistickou trasu. Táhne se na 300 kilometrech přes města, hory i jezera, nese název ViaBerna.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se psy, později...

Dovolená u Jadranu je rok co rok levnější. Do Chorvatska cestujeme od 10 eur a jen přibližně hodinu

Chorvatsko bylo léta známé jako destinace, do které slovenští rekreanti směřují autem. To změnila pandemie a nízkonákladová spojení - jen za prvních pět měsíců...

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni ostatní sourozenci....

Německo spustilo experiment. Za 9 eur měsíčně umožní procestovat celou zemi

9-eurový měsíční lístek na veřejnou dopravu v Německu Měsíční jízdné ve výši 9 eur neplatí jen pro domácí obyvatele, ale i pro turisty ze zahraničí....

Letní láska přišla v předstihu…

Nikdy jsem nebyla ten typ ženy, který se zamiluje do muže na počkání a ráno se vzbudí v jeho náručí. Nikdy až do chvíle,...