Sezóna Dubaje létem nekončí. Lákadlem jsou hotely za 20 eur a letenky za příznivé ceny

Burj Al Arab je nejikoničtějším hotelem Dubaje a zároveň neoficiálně jediným sedmihvězdičkovým hotelem na světěZdroj: Pelikán

Zpáteční letenky do Dubaje začínají během léta na cenovce od přibližně 240 eur s odletem z Katovic.
Dubaj dávno není exotickou destinací, kterou si vybíráme pro své zimní dovolené. Zejména během léta může dovolená v Emirátech konkurovat i Středomoří – a to hlavně z finančního hlediska.

Teploty se v létě drží na úrovni kolem 40 ° Celsia, což dává rekreantům možnost objevovat, takříkajíc, chladnější část Dubaje – a to s výrazně nižšími cenovkami a méně turisty.

To, že zájem o Dubaj s příchodem léta nekončí, je vidět i na datech Pelikána. Byl to právě Dubaj, který byl minulou zimu top destinací slovenských rekreantů a na tento titul bude aspirovat i letos. Již nyní je na úrovni 70 procent z celkového počtu loňských rekreantů.

Emiráty v čele s Dubajem není třeba zavrhnout ani mimo hlavní sezónu, zchladit se lze například lyžováním v nákupním centru Mall of the Emirates, potápěním se v nejhlubším bazénu na světě, návštěvou nově otevřeného Muzea budoucnosti nebo nočním safari v dubajské poušti.

Nižší ceny v destinaci během letní sezóny podtrhují příznivé ceny hotelů a letenek do Dubaje. Cena zpáteční letenky s odletem z polských Katovic začíná již od 241 eur. K tomu se přidávají luxusní městské či plážové hotely již od 20 eur za noc.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán vybíráme 13 plus jeden nejlepších tipů na hotely v Dubaji, které budou vyhovovat každému cestovatelskému rozpočtu.

Pro srovnání cen lze uvést příklad pětihvězdičkového hotelu Atlantis The Palm. V říjnu, během hlavní sezóny, by rekreant vyšel týdenní pobyt na přibližně 3 tisíc eur, přičemž v ceně je započítána zpáteční letenky, transfer z letiště na hotel a stravování formou polopenze.

Během léta vyjde stejný pobyt v Dubaji o více než tisíc eur levněji, a tedy týdenní pobyt v hotelu Atlantis The Palm začíná v červnu na cenovce již od přibližně 2 tisíc eur.

Příkladem skvělé letní ceny je i pobyt v oblíbeném hotelu Rove Dubai Marina, kde čtyřdenní pobyt v letní sezóně začíná již na částce od 100 eur. V zimních měsících se cena začíná na částce 296 eur.

Rekreanti tím pádem dokáží v létě ušetřit třetinu částky oproti hlavní sezóně. Dalším oblíbeným hotelem je Dukes The Palm a Royal Hideaway Hotel, kde čtyřdenní pobyt během hlavní sezóny začíná od 450 eur na osobu, přičemž v létě je téměř o polovinu levnější a pohybuje se na cenovce od zhruba 230 eur.

Jen pár stovek metrů od nákupního centra Mall of The Emirates stojí tříhvězdičkový městský hotel ibis – jde o výbornou volbu pro aktivní a byznys cestovatele. Hotel má k dispozici dvě restaurace či bar. Ubytování v Ibis Mall of The Emirates za čtyři noci začíná na částce od 75 eur se snídaní v ceně.

Ať už si vyberou rekreanti kterýkoli hotel značky Rove, nebudou svého výběru litovat. Disponují barevnými, originálními a moderními prostory, ocení jej zejména mladí a smart-friendly cestovatelé – k dispozici mají restauraci, bistro, kavárnu, fitness centrum a plavecký bazén. Bonusem je poloha jen pár minut chůze od pláže. Hotel Rove Dubai Marina je k dispozici od 140 eur na čtyři noci s a la carte snídaní v ceně.

Hilton Garden Inn Dubai 4*

Hotel s perfektní polohou zasazený ve městě přibližně 10 minut autem od Burj Khalifa, ovšem jen kousek od nejnovější pláže La Mer. K dispozici je několik gastro provozů, fitness centrum a střešní bazén, hosté mají také k dispozici bezplatnou kyvadlovou dopravu na La Mer Beach či do nákupního centra Dubai Mall. Cena ubytování v Hilton Garden Inn Dubai začíná na částce od 25 eur na noc se snídaní.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu trávit čas...

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...

Je to osudová láska nebo váš vztah nemá budoucnost? Odhalí vám to tyto jednoduché detaily

Máte po svém boku toho pravého? Čeho je třeba si všímat ve vašem vztahu s partnerem? O budoucnosti lásky rozhoduje mnoho detailů již od jejího...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk. Možná lékař tvrdí,...